CHP Genel Merkezi’nde gergin anlar… Suratlar asıldı, soğuk hava esti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Külliye’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesinin yankıları sürüyor. Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz eleştirilerinin ardından Özgür Özel’le CHP Genel Merkezi’nde bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin detaylarını anlatan Vecdet Öz, şunları söyledi:

Sayın Özel’den randevu istedik, gecikmeli olsa da randevu verildi ve görüşmeyi dün gerçekleştirdik..

Görüşmeye kararlaştırıldığı üzere CHP Genel Sekreteri Sayın Selin Sayek Böke ve AP Genel Sekreteri Sayın Ferhat Beran da iştirak ettiler.. Gelelim görüşmemizin mahiyetine!

Kısa bir siyasi sohbetin ardından kendisine 4 soru sordum;

1. AKP’yi ziyaret etme gerekçeniz nedir ve neler görüştünüz?

2. Bu ikili diyalog devam edecek mi?

3. Sebep oldukları onca felaketten ve ülkenin içinde bulunduğu vahim durumdan sonra yine de kendilerini samimi buluyor musunuz?

4. AKP’nin yapmayı tasarladığı kritik anayasa değişikliği konusunda tavrınız ne olacaktır?

5. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu müfredat değişikliği konusunda gereken tepkiyi gösterdiğinize inanıyor musunuz?

6. Cumhurbaşkanı’nın tüm yetkileri kendisine devşirdiği Seferberlik yönetmeliği hakkındaki düşünceleriniz nedir ve bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz?

7. Neden erken bir genel seçim istemiyorsunuz?

8. Geleceğe matuf olarak Atatürk çizgisinde siyaset yapan partilerle bir işbirliği düşünceniz var mıdır?

SORULARIMDAN RAHATSIZ OLDU

Aslında sormak istediğim daha birçok soru vardı lakin Sayın Özel’in bir anda sorularımdan rahatsızlık duymaya başladığını, konuyu değiştirmeye çalıştığını, huzursuzlandığını hissettim ve nezaketsizlik olmasın diye de sorularımı yarıda kesmek zorunda kaldım..

Usulen verdiği cevap ise, “Bizler sorduğunuz sorulara ve tüm ülke sorunlarına ilişkin çözümü AKP ile diyalog içinde çözeceğiz hiçbir endişeniz olmasın” şeklinde tek ve kısa bir cümleden ibaret oldu..

SURATLAR ASILDI, SOĞUK HAVA ESTİ

Ben de son söz olarak böylesi bir diyaloğun yanlış olduğunu, bu gelişmeden son seçimde sağcısıyla solcusuyla CHP’ye oy vermiş olan karma seçmenin son derece rahatsızlık duyduğunu, bunun 22 yıl süreyle işlenmiş olan tüm suçlara meşruiyet zemini hazırlamak olduğunu, asıl diyaloğun Atatürk çizgisindeki partilerle kurulması ve hep birlikte erken bir genel seçim talebiyle sert bir muhalefetin yapılması gerektiğini ifade ettim..

Suratlar asıldı, biraz soğuk bir hava esti… ardından izin istedim ve kalktık; Sayın Özel şahsıma ziyaretçileri için memleketi Manisa’da hazırlatmış olduğu geleneksel mesir macunu paketini hediye etti ve bizleri makam kapısının önünden uğurladı..

Bu ziyaretle, yüz yüze görüş hocam diyen CHP’li kardeşlerimin önerisini yerine getirmiş oldum..

CHP’nin izlemiş olduğu bu yol maalesef ki partimizin ve mensubu bulunduğumuz “Kurtuluş İttifakı” partilerinin görüşüyle bağdaşmamaktadır..

Sayın Özgür Özel’in ve izlediği yolda kendisine hak veren CHP’li kardeşlerimin düşüncelerine saygı duyarım..

Ne tesadüftür ki Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, tam da Sayın Özel’i ziyaret ettiğimiz gün yaptığı açıklama ile iki hafta sonra CHP genel merkezini ziyaret edeceklerini açıklamıştır. CHP ve AKP’ye saadetler diliyorum..

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir