Helldivers 2 oyuncularını heyecanlandıran yenilik, üstelik ücretsiz

Paket içerisinde yer alan el bombası tabancası, patlayıcı okları olan bir arbalet ve tahliye sürelerini kısaltan bir Booster ile Helldivers 2‘nin savaş alanları daha da dinamik bir hal alacak. Oyuncular, bu yeni ekipmanlar sayesinde düşmanlarına karşı daha etkili stratejiler geliştirebilecek ve zafere ulaşmak için yeni yollar keşfedecekler. Bu paketle birlikte, Helldivers 2‘nin zorlu savaş alanlarında hayatta kalma mücadelesi, tamamen yeni bir boyut kazanıyor.

Helldivers 2, heyecanla beklenen yeni premium savaş bağı “Demokratik Patlama” ile geliyor. Bu yeni paket, oyuncuların favorisi olmaya aday bir Booster ile birlikte 11 Nisan Perşembe günü oyuna ekleniyor. Tanıtım videosu bugün itibarıyla yayınlandı ve PlayStation Blog’da yer alan detaylı bir inceleme ile nelerin geleceğine dair ipuçları verildi. Paketin öne çıkan özelliği, “Uzman Tahliye Pilotu Booster”ı olacak. Bu özellik, tahliye mekiğinin tahliye işaretçisine ulaşma süresini kısaltıyor. Tahliye pilotunun yavaş hareket etmesinden bıkıp usananlar için bu Booster, adeta onlara hız kazandıracak. Bu ekipmanın, ilerleyen zamanlarda takımın vazgeçilmezi haline geleceğine dair iddialıyım. Tabii ki, patlayıcı silahların olduğu bir sürü yeni silah da mevcut. Zırh delici özelliğe sahip BR-14 Adjudicator Tüfeği, patlayıcı şarapnel atan R-36 Eruptor Tüfeği, yüzeylere yapışıp 2000°C’ye kadar ısınabilen G-123 Termite El Bombası ve açıklamaya gerek bile duymayan CB-9 Patlayıcı Arbalet ve GP-31 El Bombası Tabancası gibi.

Bu sefer üç yeni zırh seti de geliyor ve her biri farklı bir tarza hitap ediyor. Hızlı hareket etmeyi seven yıkım uzmanları için hafif zırh, her açıdan dengeli bir yaklaşım sunan orta zırh ve kolonici çiftçilerin ekinlerini ve mayınlarını yan yana güvenle ekebilmeleri için tasarlanmış ağır zırh bulunuyor.

Kozmetik ürünler olarak pelerinler, amblemler ve emojiler de pakete dahil. Kişisel olarak benim ilgimi çekenler arasında, trailer’da bir Charger’a yapıştığı gösterilen Termite el bombası, patlayıcı arbalet ve gerçekçi bir ok düşüşüne sahip olması sebebiyle “yer çekimini hesaba katmanız gerektiğini” belirten açıklamasıyla dikkat çeken arbalet yer alıyor. Video oyunlarındaki okçuluk her türlüsüne bayılan biri olarak, Helldivers 2 silah kutusunda bir arbalet denemek isterim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir