Xiaomi Mix Fold 4 ve Honor Magic V3 yeni sızıntılarla gündemde

Xiaomi ve Honor, yeni kitap tarzı katlanabilir telefonları üzerinde çalışıyor. Xiaomi’nin Mix Fold 4 modeli ve Honor’un Magic V3 modeli, aynı Snapdragon 8 Gen 3 çip ile güçlendirilecek. Mix Fold 4’ün bataryasının 5000mAh olacağı belirtilirken, Magic V3’ün batarya kapasitesi hakkında kesin bir bilgi verilmemişti. Ancak, daha büyük bir bataryaya sahip olabileceği yönünde ipuçları vardı. Son bir Weibo gönderisinde, ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station, Honor’un katlanabilir telefonunun da 5000mAh bataryaya sahip olacağını doğruladı. Bu durum, Mix Fold 4 ile eşdeğer bir batarya kapasitesine işaret ediyor.

Şu anda, Vivo X Fold 3 Pro, 5700mAh’lik devasa bataryasıyla en büyük bataryaya sahip katlanabilir telefon unvanını elinde tutuyor ve bu unvanı bir süre daha koruyacak gibi görünüyor. Ayrıca, her iki katlanabilir modelin de seleflerinden kalan yan monte parmak izi sensörlerine sahip olacağı, ancak daha ince olacakları bildirildi. Mix Fold 4’ün piyasaya çıktığında en ince katlanabilir telefon olacağı yönünde güçlü bir beklenti var.

Bunun yanı sıra, Xiaomi’nin Mix Fold 4 modelinin 50MP dörtlü kamera sistemi ile geleceği, 5x periskop lens ile destekleneceği ve kameranın belirgin bir çıkıntıya sahip olacağı doğrulandı. Honor Magic V3’ün ise merkezi olarak hizalanmış ve minimal çıkıntıya sahip bir kamera düzeni ile gelmesi bekleniyor. Kitap tarzı katlanabilir telefonların yanı sıra, her iki marka da flip tarzı katlanabilir telefonlar üzerinde çalışıyor. Honor, ilk kapaklı cihazı olan Magic V Flip’i 20 Haziran’da piyasaya süreceğini duyurdu, ancak Xiaomi’nin flip telefonu hakkında henüz ayrıntılar paylaşılmadı.

Xiaomi Mix Fold 4 ve Honor Magic V3 modellerinin Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Xiaomi, Mix Fold 4 ile birlikte flip telefonunu da tanıtabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir